10 lutego 2017 20:35 | Aktualności

II TURNUS PÓŁKOLONII ZIMOWEJ

W poniedziałek, 6 II 2017r. uczestnicy półkolonii pod okiem instruktora próbowali swoich sił na dużej ścianie wspinaczkowej oraz grali w piłkę nożną, koszykówkę w hali sportowo-widowiskowej TOSiR w Tarnowie. Uczestniczyli w pokazach karate. Park Strzelecki to kolejne miejsce rekreacji,  które zimą przyciąga przede wszystkim tych, co uwielbiają zimowe spacery. Dzieci aktywnie spędziły czas w tym miejscu, doceniając zalety zimowej aury.

7 II 2017r., we wtorek  ks. Tadeusz Wszołek oprowadził wycieczkę po katedrze. Przedstawił  ją jako miejsce kultu w życiu diecezji tarnowskiej oraz wskazał najważniejsze zabytki sztuki sakralnej. Zapoznał dzieci z sylwetkami świętych i błogosławionych związanych z kościołem lokalnym. Wychowankowie brali udział w warsztatach plastycznych, wykonali wisiorek i breloczek oraz zwiedzali z przewodnikiem piękne sale Ratusza. Otrzymali książeczkę „Małego Muzealnika”, której celem było zaangażowanie w proces zwiedzania, najmłodszych muzealnych gości.  Dzięki interesującym opisom, bogatym ilustracjom i ciekawym zadaniom, dzieci mogły w przystępny sposób poznać historię i zabytki trzech tarnowskich muzeów. Następnie koloniści  zwiedzali Muzeum Etnograficzne przy ul. Krakowskiej. W parterowym XVIII - wiecznym dworku znajduje się stała ekspozycja ukazująca kulturę i historię Romów, którzy licznie zamieszkiwali rejon Tarnowa i nadal związani są z tym miastem. Ekspozycja „W babcinej izbie” prezentuje typową chałupę jednoizbową z podziałem na sień, izbę i komorę, które wyposażone są w tradycyjne meble, naczynia, przyrządy i elementy estetyczne.

8 II 2017 r. uczniowie gościli w Muzeum Okręgowym w Tarnowie - Ratusz 3. Pod opieką przewodników oglądali historyczne eksponaty związane z bogatą, zróżnicowaną kulturą Tarnowa i jego okolic. Następnie obejrzeli sztukę pt. „Mały Książę” w Teatrze L. Solskiego w Tarnowie. Ciekawy spektakl opowiada o małym chłopcu, który opuścił swoją planetę w poszukiwaniu prawdziwego przyjaciela. W czasie swojej wędrówki poznał osoby zamieszkujące sąsiednie planety i uświadomił sobie, że kocha Różę, którą porzucił. Uczniowie  dowiedzieli się, że „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Podopieczni środowe popołudnie spędzili  na spacerze w Parku Strzeleckim.

9 II 2017 r. chłopcy uczestniczyli w turnieju tenisa stołowego o Puchar Prezesa Stowarzyszenia "Pawęzów Razem"

Wyłoniono laureatów:

Grupa starsza:

I miejsce-  Oliwier Szczepański

II miejsce- Karol Oleksy

III miejsce- Jakub Jarmuła

Grupa młodsza:

I miejsce - Kacper Witek

II miejsce - Kacper Przebięda

III miejsce - Maciej Małek

Poza tym  rozegrano miniturniej piłki nożnej. Pamiątkowe medale otrzymali: złote - Jakub Jarmuła, Patryk Witek, Oliwier Szczepański, Viktor Marciniec , srebrne - Przemek Biedroń, Kacper Witek, Miłosz Mozgowiec, Oliwier Górecki, brązowe - Karol Oleksy, Jakub Pająk, Maciej Małek, Marcel Szczepański.

Dodatkowo wszyscy zawodnicy brali udział w konkursie rzutów karnych o tzw. KRÓLA. Zwycięzcą został najmłodszy sportowiec-Marcel Szczepański, który otrzymał medal.

Młodsze dzieci pojechały do GOK-u w Śmignie. Oglądały film pt. „Uniwersytet Potworny” oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Lepiły z masy solnej kolorowe płaskorzeźby.

10 II 2017 r.,w piątek dzieci brały udział w konkursie plastycznym pt. „ Ferie zimowe”.

Wyłoniono najładniejsze prace:

I miejsce: Julka Szostak - kl. III,

II miejsce: Amelia Górecka - kl. I,

III miejsce: Malwina Sowińska - kl. III i Blanka Blicharska - kl. II,

Wyróżnienia: Milena Turek - kl. I, Sebastian Nowak - kl. IV.

Mali artyści zostali nagrodzeni.

Wychowankowie pojechali na wycieczkę do Huty Szkła Gospodarczego „Wrześniak Tadeusz” w Ładnej. Obserwowali hutników podczas ciężkiej, żmudnej pracy, oglądali wyroby ze szkła gospodarczego i artystycznego typu „ECO” . Każde dziecko dostało na pamiątkę szklany flakonik i batonik.

W godzinach popołudniowych dzieci wzięły udział w warsztatach tanecznych w  GOK-u w Śmignie.

Na zakończenie uczestnicy półkolonii otrzymali artykuły papiernicze oraz  słodkie upominki.

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Właścicielowi Tadeuszowi Wrześniakowi, Panu Dyr. Markowi Warchołowi oraz Pani Barbarze Tokarskiej za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc w organizacji wycieczki do Huty Szkła Gospodarczego w Ładnej.

Mariola Lipińska