24 stycznia 2017 10:16 | Aktualności

Finaliści I- szych miejsc w XXI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Żabnie

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie zajmując miejsca:

W kategorii dzieci młodszych 1-3 zespół „Gwiazdeczki” w składzie: Milenka Mozgowiec, Zosia Szerszeń, Martynka Głódź, Malwinka Sowińska wyjątkową, oryginalną choreografią i anielskim śpiewem w kolędzie „Cicha Noc”  wyśpiewał  I –sze  miejsce.

W kategorii solistów Milenka Mozgowiec  tworząc niesamowitą atmosferę i śpiewając przepięknie piosenkę „Gdzie Ty mieszkasz mały Jezu” zauroczyła jurorów zdobywając I - sze miejsce. Nie było łatwo, ponieważ musiała pokonać 27 solistów w swojej kategorii.

Natomiast  zespół w „męskim” składzie: Jakub Jarmuła, Karol Oleksy, Jakub Kożuch, Kacper Przebięda w kategorii 4-6 zdobył  wyróżnienie  kolędą bożonarodzeniową "Złota Jerozolima".

Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone, podczas uroczystego koncertu laureatów, 22 stycznia w CK Żabno , a dokonał tego zastępca Burmistrza Żabna Zbigniew Lustofin.

Nasi uczniowie zostali zaproszeni również do występu podczas Finałowego Koncertu, gdzie zaprezentowali utwory, którymi wywalczyli wysokie miejsca w czasie Konkursu.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Izabela Ilcewicz

Serdecznie gratulujemy.