23 stycznia 2017 13:18 | Aktualności

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka obchodzimy kolejno 21 i 22 stycznia. Jest to wspaniała okazja do pielęgnowania rodzinnych uczuć. Do naszej szkoły dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość  już 19 stycznia 2017 r.  Pani Dyrektor- Bożena Świętek  oraz zaproszony Zastępca Wójta Gminy Lisia Góra-  Pan Piotr Miotła złożyli życzenia Gościom, którzy tak  licznie przybyli.
Maluszki  z oddziału przedszkolnego pokazały piękne „Jasełka” utrzymane w klimacie bożonarodzeniowym. Uczniowie klas I-III i V, dziękując wszystkim Babciom i Dziadkom za wielkie serce dedykowali im barwną i zabawną część artystyczną. Dzieci  pokazały okolicznościową inscenizację, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i tańczyły. Zaśpiewały tradycyjne „100 lat”! Występy wnucząt  bardzo się spodobały, co potwierdziły gromkie brawa. W uroczystym spotkaniu z Seniorami wziął też udział Pan Sołtys - Jacek  Niedojadło, Pan Prezes szkoły - Jerzy Albertusiak oraz  ks. Tadeusz Wszołek.
Po występach, dzieci wręczyły swoim  kochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się przy szwedzkim stole,  zastawionym: ciastkami, owocami, słodyczami oraz kawą i herbatą. Całą uroczystość uświetnił zespół muzyczny Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie. Przy dźwiękach skocznej muzyki Goście wesoło bawili się.

To był piękny dzień, pełen uśmiechów, wzruszeń  i radości.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia:

Z okazji Dnia Babci i Dziadka

przesyłamy cały kosz życzeń:

uśmiechu każdego dnia,

pogody ducha,

wiosny w sercu, wytrwałości

oraz zdrowia, zdrowia, zdrowia!

Dziękujemy Rodzicom klasy III za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy.

Mariola Lipińska