17 stycznia 2017 20:35 | Aktualności

Spotkanie z teatrem – „Mały Książę”

Dobrze widzi się tylko sercem.

Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne.

A. de Saint - Exupery

W dniu 17 stycznia 2017 r. uczniowie klas 4 - 6 uczestniczyli w spektaklu  pt.: „Mały Książę” w wykonaniu grupy teatralnej Panteatr z Wrocławia, która przedstawiła swoją wersję tej znanej powieści. Spektakl „Mały Książę” na podstawie słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to ponadczasowa opowieść o życiu, miłości i przyjaźni, o poszukiwaniu własnej drogi, fantastyczna podróż po pięknej i bezkresnej przestrzeni. Główny bohater wędruje przez siedem planet zamieszkałych przez Króla, Pyszałka, Opoja, Biznesmena, Latarnika i Geografa. Siódmą Planetą jest Ziemia. Świat dorosłych został poddany ośmieszającej krytyce. Dla nich liczy się kult pieniądza, sztywna etykieta, dbałość o własny autorytet, chęć rozkazywania, panowania nad innymi. Wyjątkiem jest Latarnik, którego praca jest potrzebna ludziom. Świat dziecięcy charakteryzują: nieograniczona fantazja, umiejętność poświęcania czasu i uwagi sprawom innych, skromność, potrzeba posiadania przyjaciół, wierność w przyjaźni i miłości. Konfrontacja tych dwóch światów każe zastanowić się nad hierarchią wartości, nad poszukiwaniem własnego modelu świata i swego w nim miejsca.

M. Stono

Zdjęcia: