11 stycznia 2017 16:39 | Aktualności

Jasełka dla społeczności Pawęzowa

Okres Bożego Narodzenia to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Jest to także czas opowiadania o historii, która wydarzyła się ponad dwa tysiące lat temu w biednym mieście Betlejem.  Podtrzymując piękną tradycję  uczniowie naszej szkoły w dniu 6 stycznia 2017 roku przedstawili Jasełka dla społeczności lokalnej. Jasełka w tym roku połączone były z uroczystym opłatkiem zorganizowanym przez Księdza Proboszcza, Radę Parafialną, Sołtysa oraz Stowarzyszenie „Pawęzów Razem”, którzy przygotowali dla wszystkich gości poczęstunek.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby to wydarzenie było radosnym przeżyciem, pozostawiającym w naszych sercach ciepło, miłość i życzliwość. Opowiadając o radosnej nowinie narodzenia Pana Jezusa, uczniowie: Madzia i Mateusz wcielili się w role wspaniałych narratorów,  wprowadzając nas w kolejne sceny. W pierwszej scenie wystąpili Ania i Przemek w roli Maryji i Józefa, szukając schronienia w mieście Betlejem. Pojawienie się Zosi w roli troskliwej babci, życzliwie ofiarującej  stajenkę na nocleg, było wstępem do dalszych wydarzeń. Wśród zastępów anielskich narodził się mały Jezus, dając swoją miłość zarówno bogatym jak i biedakom. Doskonale jednak wiemy, że pojawił się ktoś, kto na wieść o narodzeniu Jezusa wielce się zatrwożył. Był to oczywiście król Herod, któremu towarzyszył generał spełniający okrutne rozkazy swego pana. Zło zostało jednak zwyciężone. Pojawienie się diabła i śmierci dało kres złym wydarzeniom. Nad światem zwyciężyło dobro i miłość w osobie maleńkiego Jezuska, któremu w kolejnych scenach hołd oddali: pastuszkowie, królowie, panowie robotnicy: kowal, piekarz, szewczyk, strażacy, krakowiacy oraz małe dzieci. Jasełka zakończyliśmy piosenką w której słowach zawarte były życzenia: Szczęśliwych tylko dni życzymy dzisiaj Wam, niech miłość mieszka w nas, rozgrzewa serca nam, na niebie tyle gwiazd gdy lecą powiedz im, że pragniesz tak jak ja by świat w pokoju żył.

Wystąpili:

narratorzy: Magda i Mateusz

aniołowie: Blanka, Julia, Malwina i Milena

pastuszkowie: Jakub J., Jakub P., Oskar i Oliwier Sz.

królowie: Patryk, Miłosz i Karol

król Herod: Tomek

diabeł: Kacper P.

śmierć: Wiktoria W.

robotnicy: kowal Jakub K., szewczyk Adrian, piekarz Konrad, strażacy Wojciech i Maciej

babcia: Zosia

krakowiacy:  Sylwia i Karol P.

dzieci: Tamara, Milena, Maksymilian i Jakub S.

Barbara Wydro/

Album ze zdjęcami z wydarzenia można także obejrzeć na stronie pawezow.net.