22 grudnia 2016 20:08 | Aktualności

ZAWSZE PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH POLEGŁYCH ZA OJCZYZNĘ

Święta Bożego Narodzenia są jednym z ważniejszych wydarzeń w roku- czasem niepowtarzalnym, pełnym pokoju, radości, szczodrości, niosącym ciszę i skupienie.

W najbardziej rodzinne święta Polacy odwiedzają groby najbliższych. Nie można zapominać także o bohaterach poległych za Ojczyznę.

W dniach 20 i 21 XII 2016r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią złożyli stroiki z kwiatów, zapalili znicze, cichą modlitwą uczcili pamięć żołnierzy walczących podczas II wojny światowej,  pod Pomnikiem poległych za Ojczyznę pawęzowian oraz pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej. Oddali hołd żołnierzowi batalionu "Barbara" 16 pułku piechoty Armii Krajowej -  Mieczysławowi Kiełbasie ps. "Kanarek" oraz jego współtowarzyszowi -  NN ps. "Czachara".   Były to chwile refleksji i żywe lekcje historii.

Mariola Lipińska

Zdjęcia: