14 grudnia 2016 15:41 | Aktualności

Medale dla szkolnej sekcji karate

W sobotę 10 grudnia uczniowie naszej szkoły, którzy na co dzień trenują karate, brali udział w Spartakiadzie Karate Shinkyokushin – Tarnów 2016. Zawody, których organizatorem był Tarnowski Klub Sportowy „Kyokushin Karate” i Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tarnowskie TKKF, odbywały się w hali sportowej TOSiR w Tarnowie. Naszą sekcję karate reprezentowała mocna siedmioosobowa drużyna, która odniosła duży sukces, zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych. Kacper Przebięda w kategorii uczniów klas 4-6  zdobył II miejsce w rzucie piłką lekarską, III miejsce w zawodach skoku w workach oraz III miejsce w biegu slalomem. Norbert Przebięda w kategorii uczniów klas 0-3, zdobył I miejsce w zawodach skoków w workach (kategoria dzieci o wysokości do 120 cm). Jakub Pająk w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce w konkurencji biegu slalomem i II miejsce w zawodach skoków w workach. Również Maksymilian Wójcik w rywalizacji indywidualnej odniósł duży sukces zajmując II miejsce w konkurencji rzutu piłką lekarską. Jego brat Aleksander Wójcik także odniósł sukces w swojej kategorii wiekowej i zajął II miejsce w konkurencji skoków wworkach. Zofia Szerszeń jako jedyna dziewczyna reprezentująca naszą sekcję karate, zdobyła I miejsce w wymagającej konkurencji lina-pająk (kategoria dzieci o wzroście do 140 cm) i I miejsce w swojej kategorii wiekowej w konkurencji rzutu kółkiem do celu. W zawodach drużynowych przeciągania liny, Zofia Szerszeń zajęła II miejsce startując w jednej drużynie z zawodniczkami z innych sekcji karate w Tarnowie. Również chłopcy odnieśli duży sukces w zawodach przeciągania liny. Drużyna złożona z Krzysztofa Dyji, Jakuba Pająka,Norberta Przebiędy, Kacpra Przebiędy, Jakuba Pająka oraz Maksymiliana Wójcika po bardzo  emocjonującej walce ostatecznie zdobyła III miejsce. Za zajęcie I, II i III miejsca zawodnicy otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia: