08 grudnia 2016 05:55 | Aktualności

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH UCZNIÓW

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem naszych dzieci, 7 grudnia 2016r. w  szkole gościł pan policjant - dzielnicowy Dominik Barnaś. Przypomniał uczniom klas I-III przepisy ruchu drogowego dotyczące m.in.: poruszania się po drogach publicznych, czy obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ważne jest, aby uczniowie korzystali z bogactwa Internetu w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny.  Dzieci oglądały kreskówki: „Owce w Sieci” (o dyskryminacji w Internecie), „Dziewięćdziesiąt dziewięć” (o łańcuszku szczęścia), „Papla” (o wyłudzaniu danych osobistych i informacji majątkowych). Była to niecodzienna lekcja  na temat zagrożeń związanych z korzystania  przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Filmy  pokazały internetowe zachowania owiec w krzywym zwierciadle, co było powodem  do refleksji. Opowieści odzwierciedlały współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawierało morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń. To jeden z nich: „Zawsze uważajcie, co piszecie w Internecie. Nawet fotografia może zdradzić, gdzie mieszkacie i co macie w domu. Może was ktoś okraść”.

Dzieci aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Mariola Lipińska