07 grudnia 2016 23:03 | Aktualności

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W SZKOLE

„ Święty Mikołaju, święty Mikołaju,

Pięknie Cię witamy. Do nas zapraszamy.

Witaj przyjacielu Jezusa naszego.

Ty jesteś radością dla dziecka każdego.

Chcemy się radośnie bawić i wesoło.

Weźmy Mikołaja teraz wszyscy w koło”.

Taką piosenkę śpiewały dzieci miłemu Gościowi- św. Mikołajowi na powitanie.

Wizyta Mikołaja w naszej szkole to jeden z najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Zawsze przygotowują się na to spotkanie solidnie.  Uczniowie wcześniej przygotowali  bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście królował Mikołaj. Były one elementami dekoracji, wystroju sali gimnastycznej.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci. Wreszcie przyszedł!  Wszyscy uczniowie bardzo przeżywali to spotkanie. Na niejednej twarzy małego dzieciaka można było zobaczyć osłupienie,  niepewność , a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieci klas I- III przygotowały dla Mikołaja przedstawienie, przeplatane piosenkami. Uroczy Gość wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent , potem  musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Na pożegnanie  wychowankowie wręczyli Mikołajowi mały upominek i zaśpiewali piosenkę:

„Odchodzisz już od nas św. Mikołaju.

Pamiętaj, że dzieci bardzo Cię kochają.

Dziękujemy bardzo za podaruneczki

I wspominaj w niebie z tej szkoły dziateczki”.

Dzieci długo wspominały te cudowne chwile spędzone z Mikołajem, dzieliły się wrażeniami, oglądały prezenty.

Dziękujemy Mikołajowi, Rodzicom i Stowarzyszeniu „Pawęzów Razem”.

Mariola Lipińska